Jest sukces, można się pochwalić.

Jakiś czas temu Nike we współpracy z Behance (o Behance pisałem tutaj) ogłosili konkurs na plakat z okazji 30-lecia kultowych NIKE Air Max 1. Kuratorem konkursu był Bartek Walczuk, znany również jako Mr. OSOM — projektant, biegacz i kolekcjoner sneakersów.

Konkurs odbił się głośnym echem w środowisku kreatywnym. Totalnie jaram się tego typu inicjatywami, bo od zawsze inspirowała mnie taka stylistyka i śledzę projekty zarówno Nike jak i osób projektujących dla branży streetwearowej.

Tutaj można zobaczyć videopromo konkursu.

Dołącz do legendy. Stwórz swój projekt inspirowany najnowszym modelem Air Max.

Opublikowany przez Nike Sportswear na 10 marca 2017

 

Nie bylem pewny czy dam radę zrobić coś na czas, bo w tamtym czasie miałem natłok zleceń i w zasadzie zacząłem coś dłubać bez przekonania, że zdążę. Paczka materiałów od organizatorów była dość enigmatyczna, bo zamiast prognozowego modelu Air Max 1 był inny model. Termin był dość ekspresowy ale miałem wstępny pomysł i zaplanowałem sobie, że pokombinuję bez żadnej spiny, zrobię ciekawą prezentację i podeślę tuż przed terminem.

Byłem dość mocno zaskoczony, gdy dwa dni przed terminem okazało się, że został on skrócony o.. dwa dni. Miałem już sporo zrobione ale i tak nie obyło się bez nerwów. Projekt odesłałem kilka minut przed północą (deadline o północy) i poszedłem spać.

Następnego dnia po przebudzeniu sprawdziłem maila i zobaczyłem wiadomość, że mój projekt został nominowany w konkursie KissMyAirs i jestem zaproszony na ekspresowy event, który odbywa się za 10 godzin w warszawskim WSS CL20. Pojechałem. Wszystko działo się strasznie szybko. Na evencie Mr.OSOM oraz panowie z CL20 opowiedzieli o idei oraz o tym co tak naprawdę nas sprowadza w to miejsce. Wraz z Air Max Day ruszała premiera nowego dziecka Nike — VaporMax. To z tym modelem buta należało zaprojektować plakat.

Z pośród ponad 100 zgłoszonych prac zostało wyłonione 5 najlepszych. Okazało się, ze mój projekt znajduje się w zwycięskiej piątce!

Znajomi reagowali jednakowo — „A jaka była nagroda?” Zaproszenie na imprezę Air Max Day, wystawa prac w formie świetnej wizualizacji podczas tej imprezy w Pałacu Kultury oraz para Vapormaxów w customowym pudełku z moim plakatem! Dużo miłych rzeczy. Zabrzmi to tandetnie ale dla mnie najważniejszą nagrodą był sam fakt docenienia pracy, radość z zobaczania plakatu na takiej imprezie i w takiej formie oraz spotkanie z innymi projektantami.

Miło zostać nagrodzonym za coś co robiłem zupełnie spontanicznie w stylistyce, którą się jaram.
Jest radoszka!